Hakkımızda

Fairyland Cave Hotel

-

Fariyland Cave Hotel

Otelimizin hemen arkasında peri bacaları, güvercinlikler ve bölgenin en eski kilisesi John the Babtist (vaftizci Yahya) kilisesi bulunmaktadır. Eşsiz Kızılçukur vadisinin başlangıç noktasında yer alan ve Kapadokya’da merkezi konumunda bulunan otelimiz Paşabağları ören yerine (açık hava müzesi) 1,5 km, Göreme açık hava müzesine 2,5 km mesafededir. Nevşehir Havalimanı 40 Km. Kayseri Havalimanı 65 Km mesafededir.

-

Kültürel Miraslarımıza Sahip Çıkıyoruz

2022 yılında ilave yeni 8 oda yatırımı ile misafirlerimize konaklama hizmeti veren otelimiz 17 adet özenle dekore ve restore edilmiş, çoğu mağara olan eşsiz odalarıyla; oda & kahvaltı konseptiyle hizmet vermektedir.

-

Fairyland Cave Hotel

2010 yılı ortasına kadar Uluslararası taahhüt firmasında üst düzey yönetici olarak çalışan ve Ankara’da ikamet eden otel işletmecisi 2011 yılında 2 günlük tatil için geldiği Kapadokya’da otel yatırımı yapmak isteği üzerine 2 adet evi restore ederek Turizm macerasına başladı. Kültür ve gezi turizminin ön planda olduğu bölgede Sıcak Hava Balonu Uçuşunun en iyi seyredilebildiği yerlerden birinde, eşsiz Kapadokya manzarasına hakim bir tepede seyir imkanı veren otelimiz restorasyon sonrası 2013 yılında 9 oda ile faaliyete başlamıştır. Bu 9 oda, 2023 yılı başında komple yenilenmiştir.

Copyright ©2022 Fairyland Cave Hotel. All Rights Reserved. This site is prepared by HMS.